تعمیرات تخصصی  پلاتر لیزری

برندهای پلاتر لیزری

( خانه تعمیرات ایران ) 

اپسون EPSON
کانن CANON
سامسونگ SAMSUNG
اچ پی HP

پلاتر لیزری

پلاتر یک دستگاه چاپ ویژه است که به طور معمول برای چاپ تصاویر گرافیکی یا دیگر ترسیم های با عرض زیاد به کار می رود . پلاتر قادر به چاپ هر نوع عکس با عرض زیاد جهت ایجاد تابلو یا نقشه های صنعتی و شکل ها است و به طور معمول این کار با حرکت هد رنگریز متحرک روی یک صفحه کاغذی بزرگ صورت می گیرد .دقت پلاتر در تهیه ترسیم ها بسیار زیاد است . پلاتر برای تهیه متن مناسب نیست زیرا باید هر کاراکتر به صورت منفرد رسم شود که این کار وقت گیر است .
پلاتر می تواند به سادگی یا رسم نقطه های منفرد پر شمار گرافیک های پیکسلی خوبی ارائه دهد . در واقع پلاتر به آسانی می تواند ترسیم های بزرگ را انجام دهد .
از پلاتر بیشتر برای چاپ نقشه ها و نمودارها استفاده میشود.از آنجایی که چاپگرها حداکثر کاغذهایی به ابعادa3را میتوانند چاپ کنند و در کارهای نقشه کشی به ابعاد بیش از این نیاز است لذا به منظور تولید خروجی های بزرگ از پلاتر ها استفاده میشود

برای دیدن ویدیوهای آموزشی تعمیرات صباکاربر با ما همراه باشید.

قطعات داخلی پلاتر جوهرافشان

کلاهک پمپ

وظیفه کلاهک پمپ جلوگیری از خشک شدن نازل های هد و clean کردن هد می‌باشد. که برای Clean کردن هد ۴ نوع پاک کردن وجود دارد.

سنسورها

در اصل وظیفه سنسورها در چاپگرها  برای اطمینان از موجود بودن جوهر برای چاپ میباشد و باید میزان آن توسط یک سنسور اندازه گیری شود.

سیستم حرکت هد

در حقیقت سیستم حرکت هد شامل  یک موتوراست که باعث حرکت سیستم هد ( هد چاپ و کارتریج های مربوطه ) در طول کاغذ می گردد.

برد

برد در واقع مدار کنترل عملیات چاپ و تمام عناصر مکانیکی موجود در چاپگر را کنترل و اطلاعات واصله از کامپیوتر را بر صفحه کاغذ چاپ می کند.

کارتریج

جوهر در جعبه های مخصوصی به نام Ink cartridge نگهداری ودر بیشتر چاپگرهای جوهرافشان امروزی چهار مورد از این کارتریج ها وجود دارد.

هد

در حقیقت هد از قطعات اصلی پرینترو دارای مجموعه ای از افشانک ها بوده که قطرات بسیار ریز جوهر را بر روی کاغذ پخش می کنند.

h-quality

مشاوره و راهنمایی به صورت تلفنی


021-89310

 9092301625