تعمیرات تخصصی  کپی دیجیتال

برندهای کپی دیجیتال

( خانه تعمیرات ایران ) 

کانن CANON
کونیکا مینولتا KONICA MINOLTA
توشیبا TOSHIBA
شارپ  SHARP

کپی دیجیتال

در این نوع دستگاه کپی، درست به روش نوع آنالوگ آن، صفحه مورد نظر برای کپی برداری اسکن شده، سپس تصویر بازتابیده به سطح CCD منتقل می شود. CCD با تبدیل کردن تصویر به داده های الکترونیکی پرتو لیزری بوجود می آورد که توسط آن کپی دیجیتالی از سند اصلی بدست می آید.

در هر نوع دستگاه، یک درام هادی تصویر وجود دارد که قسمتهای سیاه شده و به شکل نگاتیو درآمده تسوط تونر را به سطح بالایی خود جذب کرده و تصویر برعکسی از سند اصلی بوجود می آورد. کاغذ یا فیلمی که قرار است تصویر بر روی آن چاپ شود به روی درام آورده شده و یک فشار قوی سبب می شود تونر از درام بر روی کاغذ یا فیلم منتقل شده و تصویری مستقیم درست مانند سند اصلی بوجود آورد.

تغذیه کاغذ یا فیلم مورد استفاده از طریق غلطکی صورت می گیرد که با تولید مداوم حرارت و فشار لازم، تونر را بر روی آنها منتقل می کند.

 

برای دیدن ویدیوهای آموزشی تعمیرات صباکاربر با ما همراه باشید.

قطعات داخلی کپی دیجیتال

فیوزینگ

پروسه‌ای که برای چسباندن دائمی ذرات تونر به کاغذ کپی انجام می‌گیرد.عموماً گرما و فشار ایجاد شده بوسیله یک لامپ گرم‌شده داخل دو roller انجام می گیرد.

دولوپر

در اصل با ایجاد اصطکاک دولوپر، ذرات تونر دارای بار منفی می‌شوند که باعث جذب شدن توسط درام درای بار مثبت می‌شوند.

درام

در حقیقت درام قلب یک دستگاه و شامل یک هسته آلومنیومی با چندین لایه از ماده حساس به ذرات باردار و نور مانند سلنیوم یا یک ماده با ساختار آلی می‌باشد.

برد

برد مدار کنترل عملیات چاپ و تمام عناصر مکانیکی موجود در چاپگر را کنترل و اطلاعات را بر صفحه کاغذ چاپ می کند.

ADF

تغذیه‌کننده اتوماتیک سند وسیله‌ای است که گروهی از نسخه‌های اصلی را نگهداری کرده و بصورت اتوماتیک آنها را به منظور کپی بر روی شیشه نور‌دهنده ارسال می‌کند.

تونر

در اصل تونر ماده‌ای از جنس پلاستیک-کربن که تصاویر روی کپی را ایجاد می‌کند. ظاهر تونر مانند پودر خشک است.

h-quality

مشاوره و راهنمایی به صورت تلفنی


021-89310

 9092301625